דרכים נפרדות
עמי הולנדר

שנה:  2021
מחיר:  80 ש"ח
משלוח חינם ברחבי הארץ
מסת"ב: ISBN: 978-965-92776-2-9

לרוכשים מחו"ל

עליכם להוסיף תשלום דמי משלוח לחו"ל, באמצעות הכפתור:

דמי המשלוח מכסים שליחה של ספר אחד.

תקציר וביקורת

דרכיהם של עורכת דין ישראלית והגרוש שלה, עובד בכיר במוסד, מצטלבות ונפרדות סביב העולם. זהו סיפור מתח על סודות אישיים, על אדמה, כסף ודם על רקע המציאות המדממת, ההיסטוריה הלאומית הסבוכה והקונפליקט היהודי־פלסטיני הנשזרים במערכות היחסים שבין הדמויות.

זהו סיפור על יושרה, על גבול התמימות, במציאות של חברה ישראלית שסועה וזרועה בטרגדיות אישיות, פוליטיות והיסטוריות. העלילה סוחפת, רצופה תפניות חדות, פרי המציאות המורכבת והתזזיתית שנלווית לחיים בישראל. בכל שלב מוצגת בפני הקוראים הדילמה – היכן ניצב כל אחד מאיתנו בסיפור הזה, ומהן הנורמות הערכיות במציאות שבה אנו חיים ובהוויה הסובבת אותנו.

העלילה נפרסת על פני ישראל ומדינות נוספות ומתארת את דרכי התמודדותם של הגיבורים. הסיפור הוא מיקרוקוסמוס של החברה בישראל, בעיקר של היחסים בין יהודים וערבים, שחייהם שזורים זה בזה, דרכיהם מצטלבות ונפרדות; וגורלם מוכתב על ידי אינטרסים רבי עוצמה, המשליכים על דרך חייהם ועל גורלם האישי.

זהו ספר חובה למי שרוצה להבין את סיפוריהם של ארגונים חשאיים, מערכת המשפט בישראל והמערכת הפוליטית, הנסתרים מאחורי הכותרות בתקשורת שמהן אנו ניזונים.

כל דמיון בין אירועי אמת, שקרו או זלגו לתקשורת, לבין המסופר בספר, הוא מקרי ובאחריות הקוראים בלבד.

רן אדליסט, "מעריב", 2.9.2021 – יש המון דרכים לחוות, לתאר ולהבין מהי ישראליות, וכיצד היא מצטלבת עם אנושיות על רקע המהומה המזרח־תיכונית. או בהפוכה, כיצד היא מצטלבת עם נבזות ואכזריות על רקע אותה מהומה. הספר "דרכים נפרדות" של עמי הולנדר (הוצאת ספרי נובמבר) שיוצא בימים אלה עושה את זה ברוחב יריעה של מזימות ותככים מקומיים ובינלאומיים על פי מיטב המסורת, הן של ספרי המתח והן של אותם ספרים שבהם יש חלוקה נכונה יותר של טובים ורעים, ומאבק לפעמים חסר אונים על מוסר מדינתי.