אפירוגון
קולום מק'קאן

שנה:  2024
מחיר:  90 ש"ח
משלוח בדואר: 10 שקלים ברחבי הארץ
מסת"ב: ISBN: 978-965-92776-5-0

לרוכשים מחו"ל

עליכם להוסיף תשלום דמי משלוח לחו"ל, באמצעות הכפתור:

דמי המשלוח מכסים שליחה של ספר אחד.

תקציר

ברומן אמיץ זה קולום מק'קאן, זוכה פרס "The national book award", מביא סיפור אפי על הקורה כאן ועכשיו שבמרכזו ידידות אמיצה בין שני גברים שאוחדו על-ידי אובדן. באסם עראמין הוא פלסטיני, רמי אלחנן הוא ישראלי. הם חיים בעולם של קונפליקט שצובע כל פרט בחייהם. עולמם חרב ללא תקנה עם מות בנותיהן – עביר בת ה-10 על ידי חייל ישראלי וסמדר בת ה-13 על ידי מחבל מתאבד פלסטיני. כשהם מגלים האחד את סיפורו של השני, הם חשים באובדן שמקשר בניהם ומגייסים את היגון הפרטי שלהם למאבק למען השלום.

מק'קאן מעצב ביד אמן עולם בידיוני ומציאותי. הוא חוצה מאות ויבשות, מחבר זמנים, אמנות, טבע ופוליטיקה בסיפור קורע לב ומלא תקווה. 

הספר תורגם על ידי ד"ר חנה עמית-כוכבי זוכת פרס א.מ.ת. לאמנות, מדע ותרבות (2019).

 

ביקורת

"כל רומן משמעותי הוא מעשה של מקוריות חסרת מעצורים. אפירוגון של קולום מק'קאן אינו דומה לשום ספר שקראתם אי פעם… תחשבו על גילוי צורה נרטיבית חסרת תקדים, ואמיתית באופן עמוק. תחשבו על התחושה שעצם הרעיון של הרומן, של מה שהוא יכול להיות ומה שהוא מסוגל להכיל, הורחב, לנצח."

מייקל קנינגהאם, מחבר השעותעשבי פראעם רדת ערב

 

"זהו ספר מופלא… מק'קאן כותב בשפע מדהים של אנושיות כשהוא מתאר את הסיפור הישן כל כך של חוסר האנושיות כלפי האדם. התוצאה מדהימה לחלוטין, היא תוריד אותך על ברכיך. מק'קאן במיטבו מעניק לנו ספר שאנחנו זקוקים לו נואשות. הוא הותיר בי תקווה; זו המתנה שלו. איזו קריאה  !"

אליזבת סטראוט, המחברת אוליב קיטרדג' וזוכת פרס פוליצר

 

"רומן יוצא דופן למדי…  קולום מק'קאן מצא את הצורה והקול לספר את הסיפורים המורכבים ביותר, חברות בלתי צפויה בין שני גברים בלבו הפועם בעוצמה".

קמילה שאמזי, מחברת מלח וזעפרןצללים צרובים

 

"אפירוגון הוא הליכה עוצמתית פוליטית על חבל מתוח של רומן. זהו סיפורה של ישראל המודרנית וסיפורה של פלסטין המודרנית. הספר היפה הזה, המורגש עמוק, הוא בראש ובראשונה מעשה יוצא דופן של הקשבה ".

נתן אנגלנדר, מחבר גלגול בפרק אווניוהמשרד למקרים מיוחדיםארוחת ערב במרכז האדמה

 

"רומן טרנספורמטיבי זה, המאופיין באמפתיה ובאינטליגנציה, מסמן סף חדש של כתיבה על הסכסוך. קולום מק'קאן מצליח להכיל הכל בלי דעות קדומות ועם רגש עמוק כלפי סבלם של כל הצדדים. לאפירוגון תהיה השפעה חזקה על כל מי שיקרא אותו, ובמידה רבה הוא יכול להוביל להשלכות גדולות על עתידו של המקום הזה."

רג'א שחאדה, מחבר הדרך השלישית: ברירה פלסטיניתטיולים בפלסטין, רשימות על נוף הולך ונעלם 

 

"יצירה בסדר גודל שלא ייאמן… מק'קאן מוצא את הדיוק הרגשי, את הרגישות והיופי בספרו את המציאות קורעת הלב של החיים בישראל-פלסטין, תוך שהוא מאפשר לקוראים ניצוץ של תקווה הכרחית. אפירוגון גדול מרומן ביותר ממובן אחד, והוא גם ייגע וגם יעשיר את הקוראים, בכל מקום שבו הם חיים ובכל מה שהם יודעים על האזור".

אסף גברון, מחבר המלטשמונה עשר מלקותהגבעה

 

"רומן שאפתני על ישראלי ופלסטיני, ועל הצער שהם חולקים… ניצחון ענק שאפתני. התוצאה היא יצירת מופת רחבת אופק… הרומן האחרון של מק'קאן עשוי להיות הטוב ביותר שלו".

KIRKUS STARRED REVIEW